iPhone’ da Mesajlarım Siliniyor!

iOS
A+
A-
iPhone’ da Mesajlarım Siliniyor!

Her ne kadar kullanıcılar gelen mesajların silinmeyeceğini sonsuza kadar saklanabileceğini düşünselerde, iPhone gün içerisinde gelen mesajların ne kadar süre saklanacağını ve ne kadar süre sonra silineceğinin kararını verebilmekte. Otomatik mesaj silme özelliği ile bu durumun üstesinde gelinebilmekte. “Daha önce geriye dönüp baktığımda geçmişteki mesajlarıma ulaşabiliyordum. Ancak bir bilgiye ihtiyacım olup, mesajlarımı kontrol etmek için baktığımda mesajın bulunmadığını silindiğini fark ettim” Bu sorunu nasıl düzeltebilirim. sorusuyla karşılaştım. Gelin beraber bu soruya yanıt bulmaya çalışalım..

Bazı mesajlar özel olabiliyor. Tabi gözden kaçan bu özel mesajlar, silinmediği takdirde başkalarının görmesine de neden olabiliyor. iOS’ ta tamda bu duruma yönelik bir özellik bulunmakta. Normalde varsayılan olarak mesajların saklanması sonsuza kadar olsa da Mesajlar içerisinden değiştirilecek bir ayar ile silinme zamanı değiştirilebilmektedir. Kullanıcılar bu ayarı değiştirip, unuttuğunda bu durumu bir sorun olarak görebilmektedir. Aşağıdaki adımları uygulayarak, mesajların ne kadar süre saklanacağını ve ne kadar süre sonra silineceğinin kararını verebilirsiniz.

iPhone’ da Eski Mesajlar Silinmesin, Kalsın!

  • Öncelikli olarak iPhone’ da ana ekranı üzerinde yer alan Ayarlar a giriş yapın
  • Daha sonra Ayarlar menüsü içerisinde yer alan Mesajlar seçeneğine dokunun
  • Gelen kısımda Mesaj Tarihçesi başlığı altında Mesajları Tut seçeneğine tıklayın
  • Bu kısımda mesajların ne zaman otomatik olarak silineceğini seçebiliyorsunuz
  • Burada “30 Gün“, “1 Yıl” ve “Sonsuza Dek” şeklinde üç seçenek bulunmakta
iPhone-Mesajlarim-Siliniyor-1

Mesajların silinme aralığı “30 Gün ya da 1 Yıl” seçeneklerinden oluşmakta. Mesajların otomatik olarak silinmesi istenmiyorsa, “Sonsuza Dek” seçimini işaretleyerek bu özelliği pasif duruma getirebilirsiniz.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “iPhone’ da Mesajlarım Siliniyor!” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

iPhone’ da Uygulama İçerisinde Denetim Merkezine Erişemiyorum!

iPhone Aramaları Otomatik Cevaplıyor!

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.