iPhone’ da Kullanılmayanları Sil Özelliği ile Depolama Alanı Açma

iPhone’ da Kullanılmayanları Sil Özelliği ile Depolama Alanı Açma

Bilindiği gibi App Store‘ da binlerce uygulama kullanılabilir durumda. Yer alan bu uygulamaların hepsi cihaz için ya da kullanımınız için yararlı uygulamalar değil tabi ki. Herhangi bir uygulama kurulduğunda, arka plana  atılan dosyalarla birlikte cihazınızda mutlaka yer işgal edecektir. Düşük depolama alanına sahip bir iPhone telefona sahipseniz, oldukça kolay bir şekilde telefon hafızasının dolduğunu göreceksiniz. Peki bir gün işe yarar düşüncesiyle kurduğunuz ancak kullanmadığınız uygulamalar, iPhone ve iPad cihazlarından otomatik olarak nasıl kaldırılır biliyor muydunuz?

Gün içerisinde elimizden düşürmediğimiz ve sürekli olarak yanımızda bulundurduğumuz telefonlar, akıllı unvanını aldığından bu yana ihtiyaç duyabileceğimiz her türlü imkânı sağlamakta. Düşük depolama alanına sahip bir iPhone’ da uygulama silme sürecini kolaylaştırmak için ve ihtiyaç olduğunda cihazdaki depolama alanı rahatlatmak için “Kullanılmayanları Sil” adı verilen yerleşik bir özellik yer alıyor.

iPhone’ da “Kullanılmayanları Sil” Özelliği Nedir?

“Kullanılmayanları Sil” iPhone’ lara yerleşik olarak gelen bir özelliktir. Herhangi bir uygulama belirli bir süre kullanılmadığında ve telefonda yer kapladığı belirlendiğinde, kullanılmayan uygulamalar otomatik olarak silinmekte. Bu özellik sayesinde hem kullanılmayan uygulamaların tespiti sağlanmakta hem de depolama alanında tasarruf sağlanmakta. Peki, “Kullanılmayanları Sil” özelliği nasıl aktif hale getirilecek? sorusuna BilisimBiLGi olarak değinelim istedik..

iPhone’ da Kullanılmayanları Sil Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

  • Öncelikli olarak iPhone ana ekranda bulunan Ayarlar‘ a girin
  • Ayarlar penceresinde üst tarafta yer alan profile, ardından iTunes ve App Store seçimine tıklayın ve gelen ekranı aşağıya doğru kaydırın
  • iTunes ve App Store penceresinde alt tarafta yer alan Kullanılmayanları Sil aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır

Tabi kaldırılan bu uygulamalara ait belge ve veriler cihazda tutulup, kısayolları ise ana ekranda gri renkte görünmeye devam edecek. Tek bir dokunuşla App Store’ dan uygulamayı yeniden yükleyebileceksiniz.

iPhone cihazlar hakkında merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. iPhone’ da kullanılmayanları sil özelliği ile depolama alanı açma konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

iOS’ ta Uygulama Üzerindeki Bildirim Sayısını Kaldırma

iPhone’ da İndirdiğiniz İlk Uygulamanın Ne Olduğunu Hiç Merak Ettiniz mi?

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.