iPhone’ da Uygulamaların Kaybolması Nasıl Engellenir?

iPhone’ da Uygulamaların Kaybolması Nasıl Engellenir?

Gün içerisinde adeta elden düşürülmeyen donanım yapısı ile birlikte tasarım çizgisi ile de kullanıcılarda büyük ilgi oluşturan aynı zamanda iOS işletim sistemi ile de en güvenilir olduğunu söyleyebileceğimiz iPhone ve iPad‘ te kaybolan uygulamaları hiç fark ettiniz mi? Apple, iOS 11 işletim sistemiyle beraber gereksiz yer kaplayan kullanmadığınız uygulamalara yönelik kullanıcılar için önemli olabilecek yeni bir özellik getirdi.

Kullanılmayanları Sil” özelliği, zamanında yüklenmiş ancak kullanılmadığından gereksiz yer kaplayan uygulamaları kaldırarak alandan yer kazanılmasını sağlamaktadır. Her ne kadar yararlı bir özellik olsa da sizin için önemli olan uygulamanın haberiniz olunmadan silinmesinden de rahatsızlık duyabilirsiniz. Peki, iPhone’ da uygulamaların kaybolmasını nasıl engelleyebilirsiniz?

iPhone’ da Uygulamaların Kaybolmasını Engelleme

  • Öncelikli olarak iPhone’ da ana ekranda bulunan ” Ayarlar ” a tıklayın
  • Daha sonra Ayarlar penceresinde üst tarafta yer alan profile, ardından ” iTunes ve App Store  seçeneğine tıklayın ve gelen ekranı aşağıya doğru kaydırın

iOS-11-Uygulama-Otomatik-Kaldirma-1

  • iTunes ve App Store penceresinde alt tarafta yer alan “Kullanılmayanları Sil” pasif hale getirmeniz yeterli olacaktır

iOS-11-Uygulama-Otomatik-Kaldirma-2

Not: “Kullanılmayanları Sil” özelliği ile cihazdan kaldırılan uygulamalara ait belge ve veriler cihazda tutulup,  kısayolları ise ana ekranda gri renkte görünmeye devam edecek. Tek bir dokunuşla App Store’ dan uygulamayı yeniden yükleyebileceksiniz.

iPhone’ da uygulamaların kaybolması nasıl engellenir sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.