iPhone Rahatsız Etme Modunda Yinelenen Aramalar Özelliği Nedir?

iPhone Rahatsız Etme Modunda Yinelenen Aramalar Özelliği Nedir?

Belirli kişi ya da kişilerle konuşulmak istenmediği zamanlarda rahatsız edilmemek adına iPhone’ da önemli bir görev üstlenen Rahatsız Etme özelliği bulunmaktadır. Bu özellik aktif hale getirilip, çağrı geldiğinde telefonun sesi çıkmamaktadır. Cihaz bir nevi sessiz moda alınmış olduğundan, zilin sesi açık olsa dahi ses çıkmamaktadır. Ancak öyle bir özellik var ki, bu özellik etkin hale getirildiğinde belirli şartlar dahilinde cihazın sesi çıkmaya başlayacaktır. Nasıl mı?

iPhone’ da Yinelenen Aramalar Özelliği Nedir, Ne İşe Yaramaktadır?

“Rahatsız Etme” modu aktif durumda iken, “Yinelenen Aramalar” etkinleştirildiğinde üç dakika içerisinde aynı kişiden gelen ikinci bir aramanın sesi kapatılmayacaktır. Yani bu özellik etkin durumdayken sizi biri aradığında doğal olarak ses çıkmayacak, yine aynı kişi üç dakika içerisinde tekrar arama yaptığında önemli olabileceği düşüncesiyle zil sesi çalmaya başlayacaktır.

iPhone Rahatsız Etme modunda Yinelenen Aramalar özelliği nedir sorusunun cevabına yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.