iPhone Rehberindeki Kişileri Sıralama

iOS
A+
A-
iPhone Rehberindeki Kişileri Sıralama

Rehberde kişileriniz arttıkça bu listeyi yönetmek ve ihtiyaç duyulduğu anda hızlıca bulmak zor olabilir. Her ne kadar rehberde yer alan kişilere (ailenize, yakın arkadaşlarınıza gibi) özel sesler veya profil fotoğrafları eklemek eğlenceli olsa da sürekli olarak artan kişi listesini olduğunu düşünürsek, bu tür durumlarda iPhone’ da rehber düzenleme ve iPhone’ da rehber alfabetik sıralama işleminin yapılması gereklidir.

iPhone, kişilerinizi sık kullanıma göre veya ad soyad alfabetik sıralamaya göre listeleme imkanı sunmaktadır. Rehberi bu şekilde listeleyerek, kişiler listenizi daha kolay kullanmanıza olanak sağlar.

iPhone’ da Rehberi İsme Göre Sıralama

iPhone’ da kişiler listesini bazı kullanıcılar ada göre sıralarken, bazı kullanıcılarda soyadlara göre sıralamayı kullanılarlar. Sıralamayı istediğiniz doğrultuda değiştirerek, kişi listesinin dilediğiniz gibi görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Öncelikli olarak Ayarlar‘ a dokunun
  • Kişiler sekmesine dokunun
iphone-rehberindeki-kisileri-siralama-1
  • Burada Sıralama sekmesine dokunun. Daha sonra iPhone’ da kişileri nasıl sıralamak istiyorsanız ona göre bu seçimi gerçekleştirin
iphone-rehberindeki-kisileri-siralama-2

Burada yer alan Sıralama seçimi ile “iPhone, kişi listenizi ad ve soyad tercihlerinize göre düzenler”, Görüntüleme seçimi ile de “kişinin ad veya soyadının hangisinin önce görüntülenip görüntülenmeyeceğini belirler” iPhone kişilerinizde dilerseniz önce soyad sonra ad şeklinde görüntüleme sağlayabilirsiniz.

iPhone’ da Hızlı Aramaya Kişi Ekleme

iPhone cihazlarında hızlı arama noktasına eklemek isteyeceğiniz seçili kişiler, diğer bir değişle ayrıcalıklı kişiler mutlaka olacaktır. Peki, hızlı aramaya kişi eklemenin ne gibi bir avantajı bulunmaktadır?

Belirli kişi ya da kişilerle konuşmak istemediğimiz zamanlarda rahatsız edilmemek adına telefonları sessize almaktayız. Tabi bu da gelen önemli çağrıların dikkatten kaçmasına sebep olabilmekte. Tamda bu nokta da filtre görevini üstlenen “Rahatsız Etme” özelliğini etkinleştirip, ayarlardan sizi arayabilecek kişileri hızlı arama listesi olarak değiştirdiğinizde sadece belirlemiş olduğunuz kişiler aradığında telefonunuz çalacaktır.

iPhone cihazlarda hızlı arama noktasına kişi eklemek için aşağıdaki adımları izleyerek, cihazına uygulayabilirsiniz.

  • Öncelikli olarak hızlı arama noktasına kişi eklemek için telefonunuzda bulunan rehber alanına girin
  • Rehberinizde bulunan hangi kişi yada kişileri eklemek istiyorsanız, o kişi içerisine girin
  • Ardından kişi bilgisi içerisinde yer alan ” Hızlı Aramaya Ekle ” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır
iphone-rehberindeki-kisileri-siralama-3

Telefon veya Facetime uygulaması açtığınızda sizin için önemli olan kişileri kolay ve hızlı bir şekilde bulmak için sol alt köşedeki Hızlı Arama düğmesine dokunabilirsiniz. Böylece favorilere eklediğiniz kişiler bu sekmede olacak ve bu sayede daha hızlı iletişim kurabileceksiniz.

Telefon Fabrika Ayarlarına Dönünce Rehber Silinir mi?

iPhone Telefon Rehberinde Kaç Kişinin Kayıtlı Olduğunu Öğrenme

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.