iPhone’ unuzun Belirli Süreli Dokunmalara Yanıt Vermesini Sağlama

iOS
A+
A-
iPhone’ unuzun Belirli Süreli Dokunmalara Yanıt Vermesini Sağlama

Teknolojik anlamda büyük gelişim gösteren neredeyse kullanıcıların bütün isteklerine yanıt veren Apple’ ın akıllı cihazlarını (iPhoneiPadiPod Touch) kullanırken, yalnızca parmağın belirli bir süre basılı tutulmasının ardından dokunmalara yanıt verme hassasiyetini ayarlayabilirsiniz.

Dokunmanızın algılanması için ekrana ne kadar süreyle basmanız gerektiğini belirleyebilirsiniz. Bu işlem “Tutma Süresi” olarak adlandırılmaktadır. Bu özelliğin nasıl kullanıldığını merak ediyorsanız, aşağıda yer alan adımları izlemeniz ve beraberinde uygulamanız yeterli olacaktır.

Aygıtın Belirli Süreli Dokunmalara Yanıt Vermesini Sağlama

  • Öncelikli olarak iPhone’ unuzdaki Ayarlar  iPhone-Ayarlar ve ardından Erişilebilirlik iPhone-Erisilebilirlik seçimine dokunun
  • Daha sonra Dokunma iPhone-Dokunma seçimine ve ardından Dokunma Kolaylıkları seçimine dokunun
  • Gelen ekranda Tutma Süresi‘ ni aktif acik-anahtar hale getirin
  • Dokunmanın tanınması için ekrana dokunulması gereken süreyi belirleyin (Süreyi değiştirmek için  ve + düğmelerine dokunun)

Tutma süresi olarak adlandırılan parmağın belirli bir süre basılı tutulmasının ardından dokunmalara yanıt verme hassasiyetini bu şekilde ayarlayabilirsiniz.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “iPhone’ unuzun Belirli Süreli Dokunmalara Yanıt Vermesini Sağlama” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

iPhone’ da Yakınlık Sensörü Problemi ve Çözümü” haberini okumak için buraya tıklayın

iPhone’ da Kamera Uygulamasını Bulamıyorum” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.