iPhone’ da Kamera Uygulamasını Bulamıyorum

iPhone’ da Kamera Uygulamasını Bulamıyorum

Kullanıcı odaklı tasarlanan ve gelişen teknoloji ile de bir çok kolaylık sunan iPhone cihazlarında bazen sorunlar ile karşılaşabiliyoruz. Tabi bu sorunların bir kısmı kullanıcı hatalarından kaynaklı bir kısmı da donanım ya da yazılım kaynaklı olarak baş gösteriyor. Her ne sebeple olursa olsun bizim için önemli olan akıllı telefonlarımızda meydana gelebilecek bir arızanın hayatımızı olumsuz yönde etkilemesi.

Normalde iPhone kilit ekranında, ekranın sola kaydırılmasıyla kameraya ulaşılabiliyordu. Ancak kilit ekranının yanı sıra kamera uygulamasına hiçbir şekilde ulaşamıyorum, ulaşamadığım gibi de kamerayı çalıştıramıyorum. Aynı zamanda WhatsApp’ ta sohbet üzerinden fotoğraf çekip göndermek istediğimde de WhatsApp’ ın kameranıza erişim izni yok. Şeklinde hata almaktayım” Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? sorusuyla karşılaştım. Gelin beraber bu soruya yanıt bulmaya çalışalım..

iPhone’ da Kamerayı Görünür Yapma

iPhone’ da Kamera Uygulamasını Bulamıyorum” Aslında bu sadece telefon üzerinden değiştirilecek bir ayardan kaynaklanmakta. Kullanıcılar bu ayar ile oynayıp, unuttuğunda bu durumu bir sorun olarak görebilmektedir. Aşağıdaki adımları uygulayarak, iPhone’ da kamera uygulamasını görünür hale getirip, kullanım sağlayabilirsiniz.

  • Öncelikli olarak “Ayarlar” a ve ardından “Ekran Süresi” ne dokunun
  • Ekran Süresi özelliği aktifse ekranı aşağıya doğru kaydırın, en altta bulunan “Ekran Süresi’ni Kapat seçeneğine dokunun
iPhone-Kamera-Uygulamasini-Bulamiyorum
  • Tekrar “Ekran Süresini Aç” seçeneğine dokunun
iPhone-Kamera-Uygulamasini-Bulamiyorum
  • Gelen ekran üzerinde “Sürdür” butonuna basın
  • Ve daha sonra “Bu Benim iPhone’um butonuna basın
iPhone-Kamera-Uygulamasini-Bulamiyorum
  • Bu sayede Ekran Süresi özelliğini aktifleştirmiş olduk. Şimdi “İçerik ve Gizlilik Sınırlamaları” nı aktif hale getirin
  • İzin Verilen Uygulamalar” seçeneğine dokunun
iPhone-Kamera-Uygulamasini-Bulamiyorum
  • Bu ekranda pasif durumda olan Kamera nın butonuna dokunarak, aktif yani açık konuma getirin
iPhone-Kamera-Uygulamasini-Bulamiyorum
  • Yapılan bu işlem sayesinde artık kameraya erişim sağlanılacaktır

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “iPhone’ da Kamera Uygulamasını Bulamıyorum” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

iPhone Kilit Ekranında Kamera’ yı Devre Dışı Bırakma” haberini okumak için buraya tıklayın

iPhone’ da Uygulama İçerisinde Denetim Merkezine Erişemiyorum!” haberini okumak için buraya tıklayın

iPhone’ da Ayarlar İçerisinde Hızlı Arama Yapma” haberini okumak için buraya tıklayın

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.