Mac’ de Backspace – Delete Tuşu Nerede?

Mac
A+
A-
Mac’ de Backspace – Delete Tuşu Nerede?

Windows işletim sistemini uzun yıllar kullanan birisinin bildiği bütün alışkanlıkları bırakıp yeni bir sisteme (Windows -> Mac) geçiş yapması oldukça zordur. Tabi alışkanlıklardan vazgeçilmesi kolay bir durum da değildir. Mac bilgisayarı kullanmaya başladığınızda dikkat çeken önemli farklılıklardan biri de Backspace tuşunun klavye üzerinde yer almamasıdır. Peki, bu tuşun görevini hangi tuş üstlenmektedir? sorusunun çözümüne BilisimBiLGi olarak değinelim istedik..

Klavye üzerinde bulunmayan Backspace tuşu yerinde Delete tuşu yer almaktadır. Delete tuşu, aslında Backspace gibi çalışmakta (İmlecin soluna doğru silme işlemini gerçekleştirmekte)

Apple, geri doğru silme işlemini yapan tuşu “Delete” olarak adlandırmıştır. Peki, Mac’ de ileri doğru sildiğimiz tuş hangisidir?

  • İleri Doğru Silme İşlemi için; Fn + Delete

  • Geri Doğru Silme İşlemi için; Delete

Mac hakkında merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Mac’ de Backspace – Delete Tuşu Nerede?” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Mac’ de Sürükle Bırak Özelliği (Sürükleme Kilidi / Drag Lock)

Mac’ de Kes Yapıştır İşlemi

ETİKETLER: , ,
KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sevkan Söylemez dedi ki:

    kısa ve net bir bilgi olmuş teşekkürler