Mac’ i Uyutmamak için

Mac
A+
A-
Mac’ i Uyutmamak için

Pil ömrünü korumaya yardımcı olduğundan veya meraklı insanların cihaza izinsiz erişimini engellendiğinden çoğu kişi tarafından kullanılan uyku modu, her ne kadar faydalı olsa da önemli bir dosya yüklenmesi, video dönüşümü, bir grafik işlemi ile uğraşırken ya da web sayfalarını uzunca süre okumaya meraklı olan kişiler için ekranın kapanması sinir bozucu olabilmektedir. Ekranın aydınlık kalması için sürekli dokunmak zorunda kaldığımız, Mac bilgisayarımızın uyku moduna girmemesi için yapılacak işleme BilisimBiLGi olarak değinelim istedik..

Belirli bir takım işleri yaparken, Mac’ inizin uyku moduna girmesini engellemek isteğiniz oldu mu hiç? Mac bilgisayarlarda ekranın uyku moduna girmesini engellemeye karar verdiyseniz,  yapılması gereken işlem için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Mac’ i Uyutmamak için Ne Yapabilirim?

Mac’ in uyanık durumda kalması için herhangi bir uygulama kullanılmasına gerek bulunmamaktadır. Kendi içerisinde bulunan bir özellik sayesinde Mac’ in uyanık kalması için gerekli ayarlamaları yapabilir ve hatta dilerseniz tamamiyle uyumamasını bile sağlayabilirsiniz. Peki nasıl?

  • Öncelikli olarak Dock üzerinde bulunan veya yukarıda menü çubuğu üzerinde yer alan  simgesine dokunun, açılan menüden Sistem Tercihleri…‘ ne tıklayın
  • Ardından açılan Sistem Tercihleri penceresinden Enerji Tasarrufu seçimine tıklayın
  • Mac’ iniz pil ya da güç adaptörüne bağlı olduğu durumlarda yapılacak eylemleri burada belirleyebilirsiniz
  • Ekranın kapanmasını “1 dk, 15 dk, 1 saat, 3 saat ya da hiç kapanmasın diyorsanız Asla” isteğinize göre ayarlayabilirsiniz

Mac hakkında merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Mac’ i Uyutmamak için…” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Mac’ de Backspace – Delete Tuşu Nerede?

Mac’ de Caps Lock Tuşu Neden Geç Tepki Veriyor!

ETİKETLER: , ,
KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.