Mac Safari’ de Kapatılan Sekmeleri Görebilir ve Tekrardan Açabilirsiniz

A+
A-
Mac Safari’ de Kapatılan Sekmeleri Görebilir ve Tekrardan Açabilirsiniz

Apple’ ın  Mac cihazlarında ön yüklü olarak bulunan kullanım kolaylığı ve etkileyici performansı ile de üçüncü parti tarayıcıların kullanılmasını ortadan kaldıran Safari tarayıcısı, internet gezinimi ve deneyimini adeta parmaklarımızın ucuna getiriyor.

Safari ile birden çok web sayfasını farklı sekmelerde açabilir ve istenildiğinde de aralarında kolayca geçişi sağlayabilirsiniz. Ancak bazı zamanlarda işler istediğimiz gibi gitmeyebilir ve yanlışlıkla sekmeleri kapatabiliriz. Karşılaşılabilecek bu gibi durumlarda endişelenmeyin!

Safari’ de kapattığınız son sekmeleri kolay bir şekilde görüntüleyebilir ve tekrardan açabilirsiniz. Nasıl mı? bu konuya BilisimBiLGi olarak değinelim istedik..

  • Öncelikli olarak Mac’ de Safari tarayıcısı açık durumdayken, açık olan sekmelerin en sağında bulunan ” + ” ikonuna, parmağınızı çekmeden birkaç saniye basılı tutun
  • Karşınıza son kapatılan sekmeler adı altında bir ekran gelecektir. Buradan son kapatılan tüm sekmeleri  görebilir ve istediğinizi geri açabilirsiniz

Mac Safari’ de kapatılan sekmeleri görebilir ve tekrardan açabilirsiniz konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Mac’ teki Safari Geçmişini Temizleme

Mac’ teki Safari’ de Yer İşareti Oluşturma

Safari’ de İlgilenilen Sekme Haricinde Açık Olan Diğer Sekmeleri Kapatma

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.