Mac’ te Dosya veya Klasörü Yeniden Adlandır

Mac
A+
A-
Mac’ te Dosya veya Klasörü Yeniden Adlandır

Mac kullanmaya yeni başlayan Windows kullanıcıları, macOS‘ da dosya ve klasörleri yeniden adlandırmanın pratik bir yolu olmadığından şikayet ederler. Her ne kadar Windows işletim sisteminden kalma alışkanlıkların burada kullanılacağı düşünülse de, durum öyle değildir. Peki, Windows’ ta F2 olan dosyaları yeniden adlandırma kısayolunun macOS’ taki karşılığı nedir?

Mac kullanmaya yeni başlayanlardan biriyseniz size oldukça yardımcı olacak bilgisayarınızdan en iyi şekilde faydalanmanızı sağlayacak bir ipucundan bahsetmek istiyorum.

macOS’ ta Trackpad (İzleme Dörtgeni) kullanarak dosyaların isimlerini değiştirilebileceğiniz gibi yeniden adlandırma kısayolunu da kullanabilirsiniz.

  • Mac kullanıcıları için F2 tuşunun eşdeğeri aslında Enter tuşudur.
  • Yeniden adlandırmak istediğiniz dosya veya klasörü seçin ve ardından Enter tuşuna basın. Metin, yeniden adlandırılabileceğini göstermek için değişecektir

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Mac’ te Dosya veya Klasörü Yeniden Adlandır” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

“Mac’ te WiFi Parolasını Öğrenme ve Bunu iPhone’ da Paylaşma” haberini okumak için buraya tıklayın

“MacBook’ da F5 ve F6 Tuşlarının Görevi” haberini okumak için buraya tıklayın

“Mac’ de Home ve End Tuşları Nerede?” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.