MacBook’ da F5 ve F6 Tuşlarının Görevi

Mac
A+
A-
MacBook’ da F5 ve F6 Tuşlarının Görevi

MacBook‘ u yeni kullanmaya başlayanlardan birinin aklına takılan sorulardan biridir, F5 ve F6 tuşları. Bu tuşlara bakıldığında ilk olarak ekran parlaklığının değiştirilmesiyle alakalı olduğu düşünülse de, MacBook’ da F5 ve F6 tuşları ne işe yaramakta?

Ekran parlaklığının değiştirilmesiyle alakalı olduğu düşünülen bu tuşların asıl görevi, klavye arka aydınlatmasımanuel olarak ayarlamak için bulunmaktadır.

MacBook’ da F5 ve F6 Tuşları Ne İşe Yarar?

MacBook’ da, klavye arka aydınlatma parlaklığını artırmak veya azaltmak için klavyedeki F5 ve F6 tuşlarını kullanabilirsiniz.

  • Klavye arka aydınlatma parlaklığını azaltmak için: F5
  • Klavye arka aydınlatma parlaklığını artırmak için: F6

Klavye Arka Aydınlatmasının Otomatik Ayarlamasını Durdurma

MacBook’ da klavye arka aydınlatma parlaklığının otomatik olarak ayarlanmasının değil de manuel olarak sizin tarafınızdan müdahale edilmesini istiyorsanız, gerekli ayarı devre dışı bırakabilirsiniz. Nasıl mı?

  • Öncelikli olarak Dock üzerinde bulunan veya yukarıda menü çubuğu üzerinde yer alan Apple  simgesine dokunun, açılan menüden Sistem Tercihleri…‘ ne tıklayın
  • Ardından Sistem Tercihleri penceresinden Klavye seçimine tıklayın
  • Tam olarak manuel kontrolleri sağlayabilmek için Işığın az olduğu durumda klavye parlaklığını ayarla bilgisinin hemen yan tarafında bulunan kutucuğun işaretini kaldırmanız yeterli olacaktır

Mac hakkında merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “MacBook’ da F5 ve F6 Tuşlarının Görevi” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Mac’ de Home ve End Tuşları Nerede?

Mac’ de Backspace – Delete Tuşu Nerede?

ETİKETLER: , , ,
KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.