Safari’ de Açık Olan Sekmeleri Otomatik Kapat

iOS
A+
A-
Safari’ de Açık Olan Sekmeleri Otomatik Kapat

Apple’ ın iOS sistemli iPhone ve iPad cihazlarında ön yüklü olarak bulunan kullanım kolaylığı ve etkileyici performansı ile de üçüncü parti tarayıcıların kullanılmasını ortadan kaldıran Safari‘ de diğer tarayıcılarda olduğu gibi istediğiniz kadar sekme açabiliyorsunuz. Tarayıcı sekmelerinde açık kalan sayfaların ya da tarayıcıdan çıkış yapıldığında açıkta kalan sekmelerin belirleyeceğiniz aralıklarla otomatik olarak kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Safari’ de açık olan sekmeler, her ne kadar kullanım açısından oldukça rahat olsa da belli bir süre sonra sekmelerin fazlalığı cihazlarda bellek dolmasına sebep olabilmektedir. Tabi ki bu durum karşısında açık olan sekmelerin kapatılması gerekebilir. Açık olan sekmeleri belirleyeceğiniz aralıklarla otomatik kapatabilirsiniz. Sekmeleri manuel olarak kapatabileceğiniz gibi “Bir Gün Sonra, Bir Hafta Sonra veya Bir Ay Sonra” seçimleri ile otomatik kapanacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Safari’ de Sekmeleri Otomatik Kapatma Ayarları

  • Öncelikli olarak “Ayarlar” a ve ardından “Safari” seçeneğine dokunun
  • Safari menüsünde ekranı aşağı doğru kaydırın
  • Daha sonra “Sekmeleri Kapat” seçimine dokunun
  • Şimdi hangi aralıklarla Safari Sekmelerini Otomatik kapatma işlemini seçmeniz gerekiyor
safari-de-acik-olan-sekmeleri-otomatik-kapat
  • “Bir Gün Sonra, Bir Hafta Sonra ve Bir Ay Sonra” seçeneklerinden birini seçerek ayarları yapabilirsiniz. Burada manuel seçeneğini seçerek, sekmelerin manuel olarak kapatılmasını da isteyebilirsiniz

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Safari’ de Açık Olan Sekmeleri Otomatik Kapat” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

iPhone’ da Geri Seçimi ile İstediğin Yere Atlama” haberini okumak için buraya tıklayın

iPhone’umdan Gönderildi Yazısını Değiştirme” haberini okumak için buraya tıklayın

iPhone’ da Yakınlık Sensörü Problemi ve Çözümü” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.