iPhone’ da Geri Seçimi ile İstediğin Yere Atlama

iOS
A+
A-
iPhone’ da Geri Seçimi ile İstediğin Yere Atlama

Apple, her yeni yazılım güncellemesiyle birlikte iPhone‘ da kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırabilecek her türlü imkanı sunuyor. Kullanım deneyimini daha iyi hale getirmek için eklenen yeni özellik ve araçlardan haberdar olmayan çoğu kullanıcı da, bu özellikleri kullanamıyor. İşte çoğu iPhone sahibinin bilmediği “Geri Seçimi ile İstediğin Yere Atlama” özelliğine değinmek istedim.

iPhone’ da alt menülere girdiğinizde, bir önceki sayfayı geri gitmek istediğinizde sol üst tarafta yer alan iPhone-Back-Buttongeri seçimi kullanmanız gerekir. Ancak çok fazla bölüm içerisine girdiyseniz de, istenilen sayfaya dönülmesi biraz zaman almaktadır.

Neyse ki, tüm önceki sayfaları rahatlıkla görebileceğiniz çözüm yolunu iPhone sunmakta. Bunun için yapılması gereken tek şey, geri düğmesine basılı tutmak.

Karşınıza geri dönebileceğiniz tüm sayfaların yer aldığı bir menü açılacak. Bu kısımdan gitmek isteğiniz sayfaya rahatlıkla gidebilirsiniz. Yapılan bu işlemleri iPhone Ayarlar‘ da kullanabileceğiniz gibi tarayıcı (Safari, Chrome vb.) üzerinde de uygulayabilirsiniz.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “iPhone’ da Geri Seçimi ile İstediğin Yere Atlama” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

iPhone Mail’ de E-postaları Silmek için Kaydırın” haberini okumak için buraya tıklayın

iPhone’ da Seri Fotoğraf Çekim Modunun Kullanımı” haberini okumak için buraya tıklayın

iPhone’ da Kamera Uygulamasını Bulamıyorum” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Ali dedi ki:

    Yıllardır iPhone kullanırım bu tuşun böyle bir işe yaradığını bilmiyordum. Emeğine sağlık üstat

    1. KILIC dedi ki:

      Teşekkür ederim Ali bey