Samsung Akıllı Bekleme Özelliği Ne İşe Yaramakta?

Samsung Akıllı Bekleme Özelliği Ne İşe Yaramakta?

Samsung Akıllı Bekletme özelliği, Galaxy serisi ve Samsung’ un birçok farklı telefonunda yer alan yararlı bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki, Samsung Akıllı Bekletme özelliği nedir ve ne işe yaramaktadır?

Samsung akıllı telefon kullanıcıları için faydalı olan bu özellik sayesinde telefonunuz bekleme durumundayken gözlerinizi ekrandan ayırmazsanız, telefon ekranı hiç siyah olmuyor yani ekran kapanmıyor ve kilitlenmeden dakikalarca kullanabiliyorsunuz.

Bu özellik ile Samsung, Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzun ön kamerası sayesinde göz hareketlerinizi belli aralıklarla takip ederek sizin telefonu kullanıp kullanmadığınızı anlıyor. Akıllı Bekleme özelliği ile film, müzik, maç videosu izlerken ya da makale, haber okurken aniden telefon ekranını karartıp tamamen kapatmıyor.

Samsung’ ta Akıllı Bekleme Özelliğini Etkin Hale Getirmek

 • Öncelikli olarak Ayarlar ve daha sonra Gelişmiş Özellikler‘ e giriş yapın
 • Akıllı Bekleme seçeneğine dokunun
 • Ardından karşınıza gelen Akıllı Bekleme penceresinde Açık başlığı yan tarafında yer alan Pasif durumda olan anahtarı Aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır

Akıllı Bekleme özelliğini iptal etmek isterseniz de yine aynı adımları takip ederek, Aktif olan anahtarı Pasif durumuna getirmeniz yeterli olacaktır.

Samsung Akıllı Bekleme özelliği ne işe yaramakta sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

Samsung Galaxy Cihazlarında Yer Alan Ekranı Kapalı Tut Özelliği

Samsung’ ta Arama Klavye Sesini Kapatma

Android’ te Ekran Kapanma Süresi Nasıl Değiştirilir?

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Ahmet dedi ki:

  Uzun zamandır Samsung Galaxy kullanıcısıyım böyle bir özelliği olduğunu bilmiyordum. Eyvallah.

  1. KILIC dedi ki:

   Faydalı olmasına sevindim Ahmet bey.