Sayfada Arama Yapma Kısayolu Nedir?

Sayfada Arama Yapma Kısayolu Nedir?

İnternet üzerinde, Word, Excel, PDF vb. dosyalarda bir kelime aramak istiyorsunuz ancak aranılacak nokta çok fazla bilgi içeriyor ve aramış olduğunuz kelimenin samanlıkta iğne aramaktan farksız olduğunu düşünüyorsanız? Böyle düşünmenize gerek yok, bu durumun elbette bir çözüm yolu var!

Aranılan bilgiye ulaşabilmeniz elbetteki mümkün, ancak sayıca çok fazla sayfadan oluşan bir içerik olduğu düşünüldüğünde aramış olduğunuz kelimeyi bulup çıkarmak adeta işkence haline dönüşebilmektedir. Eğer siz de elektronik ortamlarda aradığını bulmakta zorlanan kullanıcılardan birisiyseniz, bu durumu dert etmenize gerek yok. Metinler üzerinde yapılan aramaları kolaylaştıracak bir yöntem bizlere sunulmaktadır. Nasıl mı?

Windows ve Mac sistemlerde, sayfa içerisinde arama yapabilmek için;

Windows ve Mac’ te Sayfada Arama Yapma Kısayolu Nedir?

Herhangi bir bilgi içerisinde arama yapmak istiyorsanız bu kısayolu kullanabilirsiniz.

Windows sistemlerde

CTRL + F

————————

Macintosh sistemlerde

Command + F

Örneğin girilen bir sitede ya da herhangi bir doküman üzerinde bir kelime araması yapmak istediğinizde, CTRL + F (Windows) Command + F (Mac) kısayolunu tuşlayarak aramak istediğiniz kelimeyi yazarak bulabilirsiniz. Bu kısayolu kullanmayı alışkanlık haline getirirseniz, işlemlerinizi daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sayfada arama yapma kısayolu nedir sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

Uzun Sayfalarda Aradığınızı Bulmanın Kolay Yolu

Dosya Gezgini’ nde Arama Özelliği ile Tüm Resimleri Bulma

Tarayıcılarda Varsayılan Olarak Bulanan Arama Motorları Nasıl Kaldırılır?

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.