Telefona Bakarken Ekran Işığı Kapanmasın

A+
A-
Telefona Bakarken Ekran Işığı Kapanmasın

Telefonda bir makale ya da haber okurken ekran ışığının kapanmaması için ya sürekli ekrana dokunulur ya da uyku modu daha uzun sürelere ayarlanır. “Daha önceleri film, müzik, maç videosu izlerken, makale ya da haber okurken telefon aniden kararıp ve sonrasında tamamen kapanmıyordu. Şimdi ekran ışığı kapanmaması için ya sürekli ekrana dokunuyorum ya da uyku modunu daha uzun sürelere ayarlamak durumunda kalıyorum.” Bu durumu nasıl düzeltebilirim, eski haline nasıl getirebilirim? sorusuyla karşılaştım. Gelin beraber bu soruya yanıt bulmaya çalışalım..

Galaxy serisi ve Samsung’ un diğer akıllı telefon modellerinde yer alan muhtemelen bilinmeyen işinize yarayacağını düşündüğüm bir ayrıntıyı sizinle paylaşmak istedim. İçeriklerimizin bugünkü konusu; “görüntülerken ekranı açık tut” özelliği. Bu özellik

https://www.puttygen.net/

, telefondaki ön kamera göz hareketlerini belli aralıklarla takip ederek, sizin telefonu kullanıp kullanmadığınızı anlıyor. Telefonunuz bekleme durumundayken gözlerinizi ekrandan ayırmazsanız, telefon ekranı hiç siyah olmuyor yani ekran kapanmıyor ve kilitlenmeden dakikalarca kullanabiliyorsunuz.

Telefona Bakarken Ekran Işığı Kapanmasın” Aslında bu sadece telefon üzerinden değiştirilecek bir ayardan kaynaklanmakta. Kullanıcılar gerekli olan bu ayarı pasif duruma getirip, unuttuğunda bu durumu bir sorun olarak görebilmektedir. Aşağıdaki adımları uyguladığınızda, gözleriniz ekranda telefon bekleme konumundayken artık ekran ışığı kararıp ve sonrasında tamamen kapanmayacak, uzun süre telefona bakmaya devam edebileceksiniz.

 (Bu özellik model ve sürüme göre değişkenlik göstermektedir)

Görüntülerken Ekranı Açık Tut Özelliğini Etkinleştirme

  1. Öncelikli olarak Ayarlar Android-Ayarlar ve daha sonra Gelişmiş Özellikler‘ e Samsung-Gelismis-Ozellikler giriş yapın
  2. Gelen bu ekranda Hareketler ve işaretler seçimine dokunun
  3. Daha sonra Görüntülerken ekranı açık tut seçeneğinin yan tarafında KAPALI bulunan anahtarı AÇIK konuma ON-OFF-Button-1getirin

Son olarak telefonda çok vakit geçiren biriyseniz, telefonunuzda bu özelliğin olup olmadığını kontrol edip varsa aktifleştirmelisiniz.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Telefona Bakarken Ekran Işığı Kapanmasın” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Samsung Galaxy’ de Ekrana Dokunduğumda Açılmıyor!” haberini okumak için buraya tıklayın

Galaxy’ de Arama Yanıtlandığında Titreme Özelliğini Etkinleştirme” haberini okumak için buraya tıklayın

Samsung Galaxy’ de Güç Tuşuna Uygulama Atama” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.