WhatsApp’ da Ne Kadar Yazıştığınızı ve Ne Ölçü de Medya Gönderdiğinizi Öğrenin

WhatsApp’ da Ne Kadar Yazıştığınızı ve Ne Ölçü de Medya Gönderdiğinizi Öğrenin

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan her geçen gün yenilenerek kullanıcılarına yepyeni özellikler sunan WhatsApp‘ ta, uzun süredir görüştüğünüz bir arkadaşınızla bugüne dek ne kadar yazıştığınızı ve ne ölçüde medya gönderiminde bulunduğunuzu öğrenebilmenin bir yolu bulunmaktadır. Bu bilgilere iOS ve Android sistemli akıllı telefonlar üzerinden ulaşabilirsiniz. Peki, nasıl?

Tüm bu detaylı bilgilere şahsi görüşmelerin yanı sıra gruplar içinden de ulaşılabilmektedir. WhatsApp üzerinden birebir görüşmelerin ya da gruptaki verilerin öğrenilmesini sağlayacak yönteme BilisimBiLGi olarak değinelim istedik..

WhatsApp’ ın sunduğu bu imkan aslında, dahili depolama alanında boş yer açabilme adına hangi yazışmaların silinerek daha fazla alan elde edileceğini bizlere sunmaktadır.

iOS Sistemli Akıllı Telefonlarda;

  • Öncelikli olarak iPhone’ da WhatsApp uygulamasını açın
  • Uygulama içerisinde sağ alt tarafta bulunan Ayarlar ( Settings ) butonuna dokunun
  • Ayarlar menüsü içerisinde Veri ve Depolama Kullanımı ( Data and Storage Usage ) seçimine dokunun
  • Ardından Depolama Kullanımı (Storage Usage ) seçimine dokunun 

Bu işlemin ardından listenin yüklenmesi biraz zaman alabilir. Liste açılımından sonra herbir yazışmanın cihazda ne kadar depolama alanını kullandığını görebilirsiniz.

Burada yapılan yazışmalarının yanı sıra medya içeriklerinin sayısı ve boyut bilgilerinin detaylarına kişi ya da grup bilgisi üzerine dokunarak görebilirsiniz.


Android Sistemli Akıllı Telefonlarda;

  • Öncelikli olarak Android ’ de WhatsApp uygulamasını açın
  • Uygulamada sağ üst tarafta bulunan üç noktalı simgeye dokunun ve ardından Ayarlar ( Settings ) seçimine dokunun
  • Burada Veri ve Depolama Kullanımı ( Data and Storage Usage ) seçimine dokunun
  • Ardından Depolama Kullanımı (Storage Usage ) seçimine dokunun 

Listenin açılmasının ardından yapılan yazışmaların cihaz üzerinde ne kadar depolama alanı kullandığı bilgisi karşınıza gelecektir. Yine iOS sistemli telefonlarda olduğu gibi yazışmalar ve medya içerikleri sayısı aynı zamanda boyut bilgilerinin detaylarına ulaşabilmek için kişiler ya da grup üzerine dokunmanız yeterli olacaktır.


WhatsApp’ da ne kadar yazıştığınızı ve ne ölçü de medya gönderdiğinizi öğrenin konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Önemli Belge ve Notları WhatsApp’ ta Saklama

WhatsApp’ ta Sesli Mesajları Gizlice Dinleyin!

WhatsApp’ ta Arşivlenmiş Sohbetler Nerede Bulunmaktadır?

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.