Word’ de Yazıcıdan Çıktı Alırken İlk Sayfadan Al

A+
A-
Word’ de Yazıcıdan Çıktı Alırken İlk Sayfadan Al

Word’ de çıktı alırken son sayfa yerine ilk sayfadan baskı nasıl alabilirim? sorusuna cevap bulmaya çalıştık. İşte detaylar..

Üzerinde çalıştığınız Word belgesindeki dökümanları printerden çıktı almak isteyebilirsiniz. Tabi 50 sayfalık bir baskı alacaksanız ilk kağıdın basılmasına ellinci sayfadan başlayacaktır. Baskıları kendi isteğiniz düzene göre ayarlayabilirsiniz. Nasıl mı?

Bazen 50 sayfalık bir belgeyi yazdırmaya kalktığımda, 50.sayfadan başlayıp 1.sayfaya kadar yazdırıyor.. Sonra tabi ki haliyle biriken kağıtların üstünde 1. sayfa en altında ise 50.sayfa yer alıyor. Bunları sıraya koymak içinse ek çaba sarf ediyorum. Sonuç olarak birinci sayfadan başlayıp, sonrasında diğer sayfaların yazdırılması işlemini nasıl yapabilirim?” sorusuyla karşılaştım. Gelin beraber bu soruya yanıt bulmaya çalışalım.

Word’ de Sayfaları Ters Yazdırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Word’ de yazıcıdan çıktı alırken ilk sayfadan baskı almak için aşağıda yer alan adımları izlemeniz ve beraberinde uygulamanız yeterli olacaktır.

 • Öncelikli olarak üzerinde çalıştığınız ve yazdırmak istediğiniz Word dokümanını açın , ardından solda en üst tarafta yer alan Dosya sekmesine tıklayın
 • Gelen kısımdan Seçenekler‘ e tıklayın
word-sayfalari-ters-sirada-yazdirma-1
 • Daha sonra Gelişmiş‘ e tıklayın
 • Ekranı aşağıya doğru kaydırın karşınıza gelen Yazdır başlığı altında yer alan Sayfaları ters sırada yazdır onay kutusuna tıklayıp, Tamam tuşuna tıklanması yeterli olacaktır
word-sayfalari-ters-sirada-yazdirma-2

NOT: Yapılan bu işlem sadece Word belgesi için geçerlidir. Şayet elinizde bulunan yazıcı bu özelliği destekliyorsa yazıcının özellikleri içerisinden gerekli olan bu ayarlamayı yapabilirsiniz.

Sonuç

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda “Word’ de Yazıcıdan Çıktı Alırken İlk Sayfadan Al” işleminin nasıl yapılacağı bilgisini detaylı bir şekilde anlattık. Ayrıca dilerseniz, Excel’ de Seçili Alanı Yazdırma bu içeriğimize de bir göz atabilirsiniz.

Peki, siz paylaşmış olduğumuz bu yöntem hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmına yazarak, bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

Excel ve Word Belgerine Başlık Ekleyin Ararken Rahatça Ulaşın!” haberini okumak için buraya tıklayın

Word Dosya Boyutunu Küçültme (Programsız)” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Gürkan dedi ki:

  Word böyle bir ayarın olduğunu bilmiyordum. Artık kullanırım elinize sağlık

  1. KILIC dedi ki:

   Faydalı olmasına sevindim

 2. Demet dedi ki:

  Teşekkür ederim. Bu bilgi çok işime yaradı

  1. KILIC dedi ki:

   Rica ederim. İşinize yaramasına sevindim