Excel ve Word Belgerine Başlık Ekleyin Ararken Rahatça Ulaşın!

A+
A-
Excel ve Word Belgerine Başlık Ekleyin Ararken Rahatça Ulaşın!

Sosyal medya platformlarında önemli bir yere sahip olan etiketleme özelliği ile kullanıcılar, sosyal ağlarda aradıklarına rahatlıkla ulaşabilmekte. Ancak bilgisayarda bazen bir şey aranıldığında var olan etiketleme kolaylığı kullanılmadığından dosyalar arasında kaybolur ve aradığımız belgelere ulaşamayabiliriz.

Çalışmalarımızı Word ve Excel’ e kaydetmekteyiz. Word ve Excel’ de oluşturulan belgeler bilgisayara kaydedildikten sonra o kadar veri içerisinden bir belgeye ulaşılmak istendiğinde

https://www.puttygen.net/

, kısa süre içerisinde bulunmuyorsa bu durum can sıkıcı bir hal alabilmektedir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için “Word ve Excel’ de belgeleri etiketleyerek, bu sayede daha sonra erişilmek istenilen verilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Word ve Excel’ de Belgeleri Etiketleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

  1. Öncelikli olarak daha sonra kolayca erişim sağlamak istediğiniz Excel ya da Word‘ ü açalım (Yapılacak olan tüm bu işlemleri Word ve Excel’ de aynı şekilde gerçekleştirebilirsiniz)
  2. Ardından üst tarafta yer alan Dosya menüsüne tıklayalım
  3. Daha sonra gelen Bilgi ekranı penceresinde bulunan Başlık kısmına oluşturmak istediğiniz etiketleri yazalım (Oluşturulacak etiketleri virgül ile ayıralım ) ve dosyayı kaydedelim
Word-Excel-Etiket-1

Yapılan tüm bu işlemlerin ardından Windows’ u Ara tuşuna tıklayın, arama kısmına oluşturduğumuz etiketlerden herhangi birini yazın. Çıkan sonuçları burada görebilirsiniz.

Word-Excel-Etiket-2

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Excel ve Word Belgerine Başlık Ekleyin Ararken Rahatça Ulaşın!” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Excel Çalışma Kitabında Tüm Sayfalarda Arama Yapma” haberini okumak için buraya tıklayın

Excel’ de Değer Girilmeyen Hücreleri Görmenin Pratik Yolu” haberini okumak için buraya tıklayın

Excel’ de Satırlardaki Verileri Sütunlara Dönüştürme” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.