3D Touch Özelliğini Devre Dışı Bırakma

3D Touch Özelliğini Devre Dışı Bırakma

iPhone 6S ile birlikte hayatımıza giren 3D Touch, dokunmanın da ötesine geçen ekrana ne kadar basıldığını anlayan bir teknoloji olarak karşımıza çıkmakta. İki farklı kademe (Peek ve Pop hareketleri) ile ekrana ne kadar süre basıldığını anlayan iPhone, bize pratik özellikler sunuyor. Her ne kadar hız açısından bazı kullanıcılar için önemli olan bir özellik olsa da ilgi çekmediğinden kullanmayan kullanıcılarda bulunmakta. Eğer siz de bu özelliği kullanmak istemiyor, nasıl devre dışı bırakabilirim diyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Peek sayesinde resim, link ya da herhangi bir içeriğe göz atabiliyorken, pop sayesinde içeriğin tamamı görüntülenebilmektedir. Kullanım açısından faydalı olan bu özelliği devre dışı bırakabilmek için;

3D Touch Özelliği Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

  • Öncelikli olarak iPhone’ da ana ekranı üzerinde yer alan Ayarlar a giriş yapın
  • Daha sonra Ayarlar menüsü içerisinde yer alan Genel ve ardından Erişilebilirlik seçeneğine tıklayın
  • Sayfanın aşağı kısımlarında 3D Touch seçeneğine tıkayın

  • Burada varsayılan olarak Aktif gelen bu butonu Pasif hale getirmeniz yeterli olacaktır

Yapılan tüm bu işlemlerin ardından iPhone’ da 3D Touch özelliğini devre dışı bırakmış olacaksınız. Bu özelliği kullanmak istediğinizde ise yukarıdaki adımları izleyerek, bu sefer Pasif olan butonu Aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır.

3D Touch Özelliğini devre dışı bırakma konusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.