Adres Çubuğunda Yer Alan Site İsimlerini Silme

Adres Çubuğunda Yer Alan Site İsimlerini Silme

Google Chrome ve Mozilla Firefox tarayıcılarında, adres çubuğunda kayıtlı olarak karşımıza çıkan bazı site isimlerinden rahatsızlık duyuyor ve bunların kaldırılmasını istiyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayarak silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tabi ki yapılacak bu işlem için tüm internet geçmişini silmemize gerek yoktur. Sadece bulunmasını istemediğiniz siteleri manuel olarak tek tek kaldırabilirsiniz. Nasıl mı?

Tüm internet geçmişini değil de belirlenen siteleri manuel olarak temizlemek için;

Adres Çubuğunda Yer Alan Site İsimleri Nasıl Silinir?

  • Öncelikli olarak adres çubuğuna anımsatma yapılan site adını yazın
  • Karşınıza gelen site isimlerinin üstüne klavye ok tuşları yardımıyla gelerek, aşağıdaki tuş kombinasyonunu uygulayın

SHIFT + DELETE

Tüm site isimlerinde bu işlemi uygulayarak site adını geçmişten kaldırabilirsiniz. Bu bilgiye ek olarak aşağıdaki  tuş kombinasyonu kullanılarak ta tarayıcı geçmişi üzerinden silebilirsiniz.

CTRL + H

Açılan ekranda arama noktasına belirlediğiniz site isimlerini yazarak silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bu işlemleri uygulayarak site isimlerini manuel olarak anımsatma ekranından silebilirsiniz.

Adres çubuğunda yer alan site isimlerini silme konusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.