Titreşimde ya da Sessizde Olan Kayıp iPhone’ u Bulmak

Titreşimde ya da Sessizde Olan Kayıp iPhone’ u Bulmak

Donanım yapısı ile birlikte tasarım çizgisi ile de kullanıcılarda büyük ilgi oluşturan aynı zamanda iOS sistemi ile de stabil olduğunu söyleyebileceğimiz iPhone cihazları, titreşimde ya da sessiz durumdayken kaybolduğunda bulabilmek adeta büyük sorun oluşturmaktadır. Ancak aşağıda yer alan adımları uygulayarak, bu durumun üstesinden gelebilirsiniz.

O kadar yüksek meblağlar ödenerek satın alınan ve farkında olunmadan kaybolan iPhone cihazlar için belki de daha önce hiç kullanmadığınız ama bir gün gerekli olabilecek bu özelliği Apple, kullanıcılarına sunmakta.

Titreşimde ya da Sessizde Olan Kayıp iPhone Nasıl Bulunur?

Find my iPhone” yani “iPhone’ umu Bul” ile kayıp iPhone cihazlarının bulunmasında Apple, küçük detay ama kullanışlı olan bu özelliği sunmakta. Tabi bu özelliği kullanabilmek için iPhone cihazlarda açık durumda bulunması gerekmektedir. Cihazın pili bitmediyse yapılması gereken işlem oldukça basittir.

  • Öncelikli olarak “icloud.com” adresi üzerinden bilgilerinizle giriş yapın
  • Gelen liste üzerinden “Find my iPhone” yani “iPhone’ umu Bul” özelliğine tıklayın
  • Kayıp iPhone cihazınızın konumlandırıldığı bilgisini bu ekranda görebileceksiniz
  • Hemen ekranın sağ tarafında “Ses Çal, Kayıp Modu ve iPhone’ u Sil” şeklinde bir bilgi yer almaktadır. Buradan Ses Çal‘ a dokunun

Kayip-iPhone-1

Yapılan bu işlem sayesinde iPhone cihazınızın sessiz yada titreşimde olsa dahi çalacaktır. Peki, Pili Biten iPhone’ un Yerini Bulmak Mümkün Mü? sorusunu yönelttiğinizi duyar gibiyim. Elbette mümkün. Daha önce paylaştığım bu bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Titreşimde ya da sessizde olan kayıp iPhone’ u bulmak konusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.