Android’ de Chrome’ u Gizli Mod ile Başlatma

A+
A-
Android’ de Chrome’ u Gizli Mod ile Başlatma

Teknolojik anlamda büyük gelişim ve değişim gösteren akıllı telefonlarda, web üzerinde yer alan bilgilerin transfer edilerek, ekranda görüntülenmesini sağlayan yazılımlar bulunmaktadır. Bu yazılımlar Tarayıcı (Browser) olarak adlandırılmaktadır. Tarayıcıların bir normal, bir de gizli modu bulunmaktadır. Peki, gizli mod nedir ve Android telefonlarda Chrome’ u doğrudan gizli mod ile başlatmak mümkün müdür?

Bilgisayarı gerek duyduğunuzda, arkadaşınızla ortak kullanmak durumunda kalabilirsiniz. Tarayıcı üzerinde ziyaret ettiğiniz yerleri veya arama geçmişlerini temizlemeyi sürekli olarak unutuyor, bu durumdan dolayı da rahatsızlık duyuyorsanız ya da bu durum artık zor geliyorsa; “Chrome’ u Gizli Mod ile kullanın!

Android’ de Chrome Doğrudan Gizli Mod ile Nasıl Başlatılır?

Gizli mod özelliği, etkin hale getirildiğinde; çerezler, göz atma geçmişi, site verileri ya da formlara girilen bilgiler kayıt altına alınmamaktadır. Web kullanımını gizli ve size özel tutmak için mükemmel bir özelliktir. Android telefonlarda Chrome’ u doğrudan gizli mod ile başlatabilmek için;

  • Normalde Chrome açıldıktan sonra gizli moda geçilmesi birkaç işlem sonrasında rahatlıkla sağlanabilmekte. Bunun için öncelikli olarak tarayıcının açılması, ardından sağda üst köşede yer alan üç noktalı menü simgesine ve ardından Yeni gizli sekme seçimine dokunulması ile ulaşabilirsiniz

Ancak bunu daha hızlı bir yol ile gerçekleştirebilirsiniz. Nasıl mı?

  • Ana ekranda görünen Chrome simgesine, açılır küçük bir menü görünene kadar basılı tutun
  • Ardından menü seçenekleri arasında Yeni gizli sekme karşınıza gelecek
  • Seçeneğe basılı tutarak, ekranda boş bir alana sürükleyin. Hepsi bu kadar!

Artık ana ekran üzerindeki bu simgeye tıkladığınızda, Chrome doğrudan gizli modda karşınıza gelecektir.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Android’ de Chrome’ u Doğrudan Gizli Mod ile Başlatma” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

Android’ de Wi-Fi Bağlantı Sorunu ve Çözüm Yolu” haberini okumak için buraya tıklayın

Android’ de Web Sitelerini PDF Olarak Kaydetme” haberini okumak için buraya tıklayın

Instagram’ da Karanlık Modu Etkinleştirme [iOS & Android]” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.