Aygıtınızın (iPhone, iPad, iPod Touch) Belirli Süreli Dokunmalara Yanıt Vermesini Nasıl Sağlayabilirsiniz?

Aygıtınızın (iPhone, iPad, iPod Touch) Belirli Süreli Dokunmalara Yanıt Vermesini Nasıl Sağlayabilirsiniz?

Nereye gidersek gidelim, yanı başımızdan ayırmadığımız akıllı telefonlar, hayatımızın büyük bir parçasını oluşturur hale geldi. Neredeyse kullanıcıların bütün isteklerine yanıt veren Apple’ ın akıllı cihazları (iPhone, iPad, iPod Touch) teknolojik anlamda büyük gelişim göstermekte. Bu aygıtları kullanırken yalnızca parmağın belirli bir süre basılı tutulmasının ardından dokunmalara yanıt verme hassasiyetine ayarlayabilirsiniz. Bu işlem “Tutma Süresi” olarak adlandırılmaktadır. Bunun için yapılması gereken işlemi merak ediyorsanız, konu hakkındaki bilgiyi yazının devamında bulabilirsiniz.

Aygıtın Belirli Süreli Dokunmalara Yanıt Vermesi Nasıl Sağlanır?

  • Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Dokunma Kolaylıkları‘ na tıklayın ve ardından Dokunma Kolaylıkları’ nı aktif hale getirin
  • Daha sonra Tutma Süresi‘ ni aktif hale getirin
  • Dokunmanın tanınması için ekrana dokunulması gereken süreyi belirleyin (Süreyi değiştirmek için ve + düğmelerine dokunun)

Tutma süresi olarak adlandırılan parmağın belirli bir süre basılı tutulmasının ardından dokunmalara yanıt verme hassasiyetine yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.