Whatsapp İstatistiklerini Nasıl Sıfırlayabilirim?

Whatsapp İstatistiklerini Nasıl Sıfırlayabilirim?

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle SMS‘ lerin yerini alan ve herkes tarafından tercih edilen WhatsApp‘ ta her gün milyonlarca mesaj gönderilip, alınmakta. Whatsapp üzerinden kaç adet mesaj gönderilip, alındığı yada boyutlarının ne oranda olduğu, kısacası kullanım ile ilgili tüm istatistiki verilere bu alanda ulaşabilirsiniz.  Belirli aralıklarla bu istatistikleri sıfırlarsanız, ne kadar sürede ne kadar paylaşım yapıldığını daha sağlıklı görebilirsiniz.

Whatsapp İstatistikleri Nasıl Sıfırlanır?

Whatsapp istatistikleri temizlendikten sonra, kesinlikle geri getirilemez veya farklı bir alanda görülemez. Bu verileri aşağıdaki adımları takip ederek, temizleyebilirsiniz.

iOS Cihazlarda;

  • Öncelikli olarak telefonunuzun Whatsapp uygulamasını açın ve buradan Ayarlar sekmesine tıklayın
  • Ayarlar menüsünde yer alan Veri ve Depolama Kullanımı seçeneğine ve ardından Ağ kullanımı seçeneğine tıklayın

Android Cihazlarda;

  • Öncelikli olarak telefonunuzun Whatsapp uygulamasını açın ve buradan Ayarlar sekmesine tıklayın
  • Ayarlar menüsünde yer alan Veri kullanımı ve ardından Şebeke kullanımı seçeneğine tıklayın

iOS ve Android cihazlarda Whatsapp kullanımı ile ilgili tüm bilgilere bu ekrandan ulaşabileceğiniz gibi alt tarafta yer alan İstatistikleri Sıfırla diyerek te, ayarlarda saklı olan verileri temizleyebilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.