Excel Çalışma Kitabında Tüm Sayfalarda Arama Yapma

A+
A-
Excel Çalışma Kitabında Tüm Sayfalarda Arama Yapma

Elektronik tablolama programı Excel’ de, daha önceden hazırladığınız üzerinde çok fazla veriye sahip bir çalışma kitabında, herhangi bir veriyi sayfalar (Sayfa1, Sayfa2, Sayfa3, ..) içerisinde arama yapmak istiyorsunuz. Tek tek aramak yerine tüm sayfalarda bir seferde rahatlıkla arayabilirsiniz. Nasıl mı?

Çok fazla veriye sahip bir çalışma kitabında sayfalar içerisinde arama yapmak istiyor ancak bu işlemi çok da zahmete girmeden yapmayı düşünüyorsanız, bu işlem için aşağıda yer alan adımları izlemeniz ve beraberinde uygulamanız yeterli olacaktır.

Excel-Tum-Sayfalarda-Arama-Yapma-1

Excel Çalışma Kitabında Tüm Sayfalarda Arama Nasıl Yapılır?

  • Öncelikli olarak üzerinde çalıştığınız Excel çalışma kitabını açalım ve aşağıda yer alan tuş kombinasyonunu tuşlayarak, arama kutucuğunu gelelim

CTRL + F

  • Açılan Bul ve Değiştir penceresinde Aranan yere istenilen bilgiyi yazın
  • Daha sonra yine aynı yerde bulunan Seçenekler‘ e tıklayın
  • Ardından İçinde başlığının hemen yan tarafında bulunan açılan menüye tıklayın, Çalışma Kitabı‘ nı seçin ve Tümünü Bul butonuna tıklayın
Excel-Tum-Sayfalarda-Arama-Yapma-2

Yapılan bu işlemin ardından çalışma kitabında sayfalar içerisinde aranan değerin sonuçları karşımıza gelecektir. Burada çıkan sonuçlar üzerine tıklayarak, sayfalar arası geçişi sağlayabilirsiniz.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Excel Çalışma Kitabında Tüm Sayfalarda Arama Yapma” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Excel’ de Kaydetmeden Kapatılan Dosyayı Kurtarma ve Otomatik Kaydetme” haberini okumak için buraya tıklayın

Excel’ de Değer Girilmeyen Hücreleri Görmenin Pratik Yolu” haberini okumak için buraya tıklayın

Excel’ de Satırlardaki Verileri Sütunlara Dönüştürme” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.