Chrome’ da Yer İmlerini Favicon Olarak Gösterme

A+
A-
Chrome’ da Yer İmlerini Favicon Olarak Gösterme

Herkes tarafından tercih edilen popüler arama motoru Google’ ın internet tarayıcısı Chrome’ da, beğenilen sitelere daha hızlı erişim için yer imleri kullanılmaktadır. Tabi yer imlerinin bulunduğu çubuğa da belirli sayıda (yaklaşık olarak 8 – 10 adet) yer imi ekleyebileceğimiz de bir gerçek. Elbette ki, yer imleri çubuğuna çok daha fazla yer imi eklemenin pratik bir yolu bulunmaktadır. Nasıl mı?

Sitelerin var olan faviconları işimizi kolaylaştıracak olan önemli bir detaydır. Faviconlar sayesinde yer imi çubuğunu sıkıştırılmış bir şekilde kullanabilirsiniz. Tabi ki sitelerin faviconları bulunuyorsa işimiz oldukça kolaydır. Ancak bulunmuyorsa favicon beyaz bir görünümde olacağından tanımlama da sorun yaratacaktır.

Chrome’ da Yer İmlerini Sadece Favicon Olarak Kaydetme

  • Beğendiğiniz herhangi bir web sitesini yer imleri çubuğuna kaydedebilmek için Chrome’ da sağ üst tarafta yer alan yıldız görünümlü Chrome-Yer-imleri-Yildiz-Simge ikona tıklayın. Ardından Yer İşareti Ekle seçimine tıklayın. Burada karşınıza bir pencere açılacaktır.
Chrome-Yer-imleri-Favicon-Gosterme-1
  • Bu penceredeki ”Ad” kısmındaki site açıklamasının olduğu bölümü temizleyip

    https://www.puttygen.net/

    , ”Bitti” tuşuna tıklanması yeterli olacaktır

Yapılan bu işlemin ardından artık yer imi siteyi temsil eden favicon ile yer imleri çubuğunda yerini alacaktır. Peki, daha önceden kaydedilmiş olan bir yer imi mevcut ise ne yapacaksınız?

Daha Önceden Var Olan Yer İmini Favicon Olarak Düzenleme

  • Düzenlenmesini istediğiniz ilgili olan sitenin yer imi üzerinde mouse sağ tuşuna tıklayıp, ardından ”Düzenle” ye tıklayın
  • Daha sonra gelen pencerede ”Ad” kısmındaki site açıklamasının olduğu bölümü temizleyip, ”Kaydet” tuşuna basılması yeterli olacaktır

Yapılan bu işlemin ardından daha önce site ismi ile kaydedilen yer imini artık sadece temsili ikonla görebileceksiniz.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Chrome’ da Yer İmlerini Favicon olarak Gösterme” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Chrome Tarayıcı Ayarlarını Sıfırlama” haberini okumak için buraya tıklayın

Chrome’ da Okuma Listesini Devre Dışı Bırakma” haberini okumak için buraya tıklayın

Mac’ de Chrome Tarayıcı Geçmişini Temizlemenin En Kolay Yolu” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.