iPhone’ da Canlı Fotoğraftan Sesi Kaldırma

iOS
A+
A-
iPhone’ da Canlı Fotoğraftan Sesi Kaldırma

Canlı Fotoğraf yani Live Photo özelliği ile fotoğrafları rahatlıkla videoya dönüştürüp, paylaşabilirsiniz. Tabi  paylaşmadan önce fotoğraftaki sesi kaldırmakta isteyebilirsiniz. Nasıl mı? sorusuna cevap bulmaya çalıştık. İşte detaylar..

iPhone ile çektiğiniz fotoğraflar, yaklaşık 3 saniyelik videolar halinde yer alır. Adeta bir fotoğrafın canlandırılmasını temsil etmektedir. Bu fotoğrafları paylaşmak isteyebilir ya da güzel bir anı olarak saklamayı düşünebilirsiniz.

Çekilen fotoğraflarda ortam sesi bulunmaktadır. Çoğu kişi için bu durum herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Ancak bazı zamanlarda sesin olmaması da istenebilir. Neyse ki, Canlı Fotoğraftaki sesi kaldırmanın bir yolu bulunmaktadır.

Canlı Fotoğraftaki Ses Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Fotoğraftaki sesi kaldırabilmek için aşağıda yer alan adımları izlemeniz ve beraberinde uygulamanız yeterli olacaktır.

  • Öncelikli olarak “Fotoğraflar” uygulamasını açın
  • Yeni çekilen veya daha önceden çektiğiniz, içerisinden sesini kaldırmak istediğiniz Canlı Fotoğraf a dokunun (Sol üst tarafta Live yazısını görerek, fotoğrafın canlı olduğunu anlayabilirsiniz)
  • Fotoğrafı açtıktan sonra ekranın sağ üst köşesindeki “Düzenle” düğmesine dokunun
  • “Düzenle” modunda, ekranın altındaki araç çubuğundaki sol tarafta yer alan “Canlı Fotoğraf (üç eş merkezli daireye benzeyen)” simgesine dokunun
iphone-da-canli-fotograftan-sesi-kaldirma-1
iOS-Camera-Live-Photo
  • Bu işlemden sonra Live Photo düzenleme moduna gireceksiniz
  • Burada ekranın sol üst köşesindeki sarı hoparlör simgesine dokunun
iphone-da-canli-fotograftan-sesi-kaldirma-2
iPhone-Canli-Fotograf-Ses-Acik
  • Yapılan bu işlem Canlı Fotoğraf için sesi devre dışı bırakır
  • Burada sarı hoparlör simgesine dokunduktan sonra simge, Live Photo için sesin devre dışı bırakıldığını gösteren gri bir hoparlör simgesine dönüşecektir
iphone-da-canli-fotograftan-sesi-kaldirma-3
iPhone-Canli-Fotograf-Ses-Kapali
  • Ardından “Bitti”ye dokunun

Yapılan bu işlemlerin ardından Live Photo’ yu bir sonraki oynatışınızda herhangi bir ses duymayacaksınız. Ve bunu paylaştığınızda Canlı Fotoğrafın ses kısmı dahil edilmeyecektir.

Sonuç

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda, gerekli olan işlemin nasıl yapılacağı bilgisini detaylı bir şekilde anlattık. Ayrıca dilerseniz, iOS’ ta Canlı Fotoğrafları Videoya Dönüştürme bu içeriğimize de bir göz atabilirsiniz.

Peki, siz paylaşmış olduğumuz bu yöntem hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmına yazarak, bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

iPhone Live Photos (Canlı Fotoğraflar) Özelliğini Kullanamıyorum” haberini okumak için buraya tıklayın

iPhone’ da Gizli Fotoğrafların Olduğu Albümü Gizleme” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.