iPhone’ da Sürekli Büyük Harf Yazmanın Yolları

A+
A-
iPhone’ da Sürekli Büyük Harf Yazmanın Yolları

Metin ya da SMS yazarken hızın önemli olduğunu düşünen ve aynı zamanda büyük harflerle de bir şey  yazılması gerektiğinde yazma konusunda sorun yaşayanlardan biri misiniz? Android telefon kullanıcıları, iPhone kullanmaya başladıklarında sürekli büyük harf ile nasıl yazı yazacaklarını bilmemektedir. Bu kullanıcılara yönelik iPhone’ da sürekli büyük harf yazmanın yollarına BilisimBiLGi olarak değinelim istedik.

Bilgisayarda “Caps Lock” olarak adlandırılan büyük harf özelliği keşke Apple‘ ın mobil cihazlarında da olsaydı, dediğinizi duyar gibiyim. Normalde büyük harfle yazılmak istendiğinde Shift (yukarı ok) tuşuna basılması gerekiyor. Peki iPhone ve iPad‘ te tüm harfler büyük nasıl yazdırılır, işte yolları..

iPhone’ da Sürekli Büyük Harf Nasıl Yazdırılır?

iPhone klavyesi, küçük harf, büyük harf ve sürekli olarak büyük harf ile yazdırma imkanı sunmaktır.

1. Yol

Aslında yapılması gereken işlem oldukça basit. SHIFT (Yukarı ok) tuşuna basın ve parmağınızı kaldırmadan büyük yazmak istediğiniz harfe sürükleyin.


2. Yol

SHIFT (Yukarı ok) tuşuna bir parmağınızla basılı tutun ve ardından diğer parmağınızla büyük yazmak istediğiniz harflere dokunun.


3. Yol

Uygulanacak olan bu yöntem diğerlerine göre daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Yapılması gereken işlem SHIFT (Yukarı ok) tuşuna hızlı bir şekilde 2 kere basmanız. Bu sayede tüm harfleri büyük olarak yazdırabilirsiniz.


Not:

Ayrıca SHIFT (Yukarı ok) tuşuna basılı tutarak, silme tuşuna bastığınızda ise harf harf yerine kelime kelime silme işlemi yaptığını da göreceksiniz.


Son olarak iPhone klavyesi;

  • Küçük Harf durumunda: SHIFT tuşu GRI RENKTE ve OK işaretinin içi BOŞTUR
  • Tek Büyük Harf durumunda: SHIFT tuşu BEYAZ ve OK işareti SİYAH renktedir
  • Sürekli Büyük Harf durumunda: SHIFT tuşu BEYAZ, OK işareti SİYAH ve alt tarafında bir ÇİZGİ vardır

iPhone’ da sürekli büyük harf yazdırmanın yolları konusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

iPhone’ da Klavye Sözlüğünü Sıfırlama

iOS’ ta Klavye Karakter Önizlemesini Devre Dışı Bırakma

iPhone Klavyesinde Otomatik Düzeltmeleri Devre Dışı Bırakma

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.