iPhone ile Video Çekimi Sırasında Aynı Anda Fotoğraf Nasıl Çekilir?

iPhone ile Video Çekimi Sırasında Aynı Anda Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Elimizden düşürmediğimiz, sürekli yanımızda bulundurduğumuz çağımızın vazgeçilmezleri olan akıllı telefonların birçoğunda video kaydetme anında fotoğraf çekebilmek için ekstra uygulamalara gerek duyulurken, iPhone cihazlarında video çekimi sırasında aynı anda fotoğraf çekebileceğinizi biliyor muydunuz?

Apple, iOS işletim sistemine sahip cihazlarda çok basit bir çözüme gitmiş ve üstelik ekstra bir uygulamaya ihtiyaç duymadan bir yandan videoyu kaydedip diğer bir yandan da güzel anları ölümsüzleştirebilme imkanı sağlıyor.  Bu özelliği kullanabilmekse oldukça kolay.

  • Öncelikli olarak iPhone cihaz kamerasını açın ve video kaydetmeye başlayın
  • Video kaydetmeye başladığınızda sol alt köşede beyaz bir düğme belirdiğini göreceksiniz. Kayıt anında bu anı fotoğraflamalıyım dediğiniz anda o düğmeye dokunmanız yeterli olacaktır
  • Bahsettiğim beyaz butonun nasıl göründüğünü merak edenler aşağıda yer alan görsele bakabilirler

iPhone-video-Cekimi-Fotograf-1

  • Donanımsal yapı olarak her cihazda farklı kalitede fotoğraf çekilebileceğini de unutmadan belirteyim

iPhone ile video çekimi sırasında aynı anda fotoğraf nasıl çekilir sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.