Tarayıcılarda Yer İşaretlerinin Olduğu Menü Hemen Kapanmasın!

A+
A-
Tarayıcılarda Yer İşaretlerinin Olduğu Menü Hemen Kapanmasın!

İşletim sisteminin en gözde elemanlarından birisi olduğunu söyleyebileceğim web tarayıcılarında, beğenilen sitelere daha hızlı erişimi sağlamak için yer imleri kullanılmaktadır. İstenildiği zaman sayfaya kolayca erişim imkanı sağlayan yer imleri hakkında işinize yarayacağını düşündüğüm ufak bir detaya değinmek istedim.

Tarayıcılarda birden çok yer imi bulunuyorsa, bunları yönetebilmek ve kullanabilmek için farklı klasörlere ihtiyaç duyulabilmektedir. Sizin için önemli bulunan web sitelerini ya da sosyal ağları farklı klasörlerde bulundurarak, kategorileştirme yoluna gidebilirsiniz. Örneğin birden fazla yer iminin olduğu bir klasör düşünelim. 4 ya da 5 yer imini aynı anda açmayı düşünüyorsunuz

, ancak bu yer imleri aynı klasörde veya farklı noktalarda ise yer işaretlerinin yer aldığı bu menü kapanmakta ve bu menüye her defasında baştan ulaşılması gerekmekte. Klavyede yer alan bir tuşun desteği ile bu durumun üstesinden gelebilirsiniz. Nasıl mı?

CTRL

Klavye üzerinde yer alan bu tuşa basılı tutulmasıyla yer işaretlerinin yer aldığı bu menü ekranda kalmaya devam edecektir. Bu tuş seri bir şekilde ulaşılması istenilen favori sayfaları yeni sekme üzerinde açabilme imkanı sağlamaktadır.

Her yeni sekmede farklı yer imi açtığınızda menünün kapanmaması sizce de kolaylık sağlamaz mı?

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Tarayıcılarda Yer İşaretlerinin Olduğu Menü Hemen Kapanmasın!” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Chrome’ da Yer İmlerini Favicon Olarak Gösterme” haberini okumak için buraya tıklayın

Chrome Tarayıcı Ayarlarını Sıfırlama” haberini okumak için buraya tıklayın

Chrome’ da Okuma Listesini Devre Dışı Bırakma” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Asuman dedi ki:

    yer işaretlerinin olduğu menüye tekrar tekrar girip yer imlerinin tıklanması gerçekten sinir bozucuydu. çok güzel bir konuya değinmişsiniz. emeğinize sağlık

    1. KILIC dedi ki:

      Ben teşekkür ederim Asuman hanım. Paylaşımın yararlı olmasına sevindim.