Telefonumda Hangi Uygulamalar Kamera ve Mikrofon Kullanıyor!

iOS
A+
A-
Telefonumda Hangi Uygulamalar Kamera ve Mikrofon Kullanıyor!

Sürekli yanımızda bulundurduğumuz akıllı telefonlar, kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırabilecek her türlü imkanı sunuyor. Telefonlara uygulama ya da oyun mutlaka yüklemişizdir. Yüklenen bu oyun ve uygulamalar, bizden birçok izin isterler. Gerekli olan bu izinleri uygulamayı yüklemek istediğimizden ya da dikkatimizden kaçtığından onay verebilmekteyiz. Zaman içerisinde iPhone’ unuzun kamerasına ve mikrofonuna hangi uygulamalar için erişim izni verdiğinizi unutmuş olabilirsiniz. Pek çok gereksiz uygulamanın kamera ya da mikrofona erişim sağladığını gerekli kontroller yapıldığında öğrenebilirsiniz.

Yüklenen her uygulama ve oyun telefonunuzda bulunan özellikleri kullanabilmek adına izin istemek üzere bir bildirim gönderir. Gelen bu isteği Onayla diyerek kabul edebilir ya da Reddet seçerek izin vermeyebilirsiniz. Ayrıca verilen bu izinleri telefonunuzun Ayarlar’ ından değiştirebilirsiniz. Nasıl mı?

Telefonumda Hangi Uygulamalar Kamera ve Mikrofon Kullanıyor, Nasıl Öğrenirim?

Kamera ve mikrofona erişim olan uygulamaları iPhone’ unuzdan silmek tabi ki ilk seçenektir. Ancak uygulamayı kullanmaya devam etmek ve sadece yetkileri düzenlemek istiyorsanız bu işlem için aşağıda yer alan adımları izlemeniz ve beraberinde uygulamanız yeterli olacaktır.

  • Öncelikli olarak iPhone’ unuzdan Ayarlar‘ ı iPhone-Ayarlar açın
  • Daha sonra ekranı kaydırıp, Gizlilik‘ e iPhone-Gizlilik dokunun
  • Gizlilik ekranında Kamera iPhone-Kamera ve Mikrofon iPhone-Mikrofon yer aldığını göreceksiniz
  • Sırası ile mikrofon ve kamera başlıklarına dokunarak, erişim için yetki verdiğiniz uygulamaların listesi görebilirsiniz
  • Burada tek yapmanız gereken gereksiz olduğunu düşündüğünüz uygulamalar için kamera ya da mikrofon erişimini, uygulamaların hemen yan tarafında bulunan anahtarı pasif yani kapalı durumuna ON-OFF-Button-1 getirerek kapatın

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Telefonumda Hangi Uygulamalar Kamera ve Mikrofon Kullanıyor!” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Telefonumda Hangi Uygulamalar Kamera Kullanıyor” haberini okumak için buraya tıklayın

iPhone’ da Kamera Uygulamasını Bulamıyorum” haberini okumak için buraya tıklayın

iPhone Kilit Ekranında Kamera’ yı Devre Dışı Bırakma” haberini okumak için buraya tıklayın

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.