MacBook’ da Ses Düğmelerine Bastığımda Ses Çıkarmasın

Mac
A+
A-
MacBook’ da Ses Düğmelerine Bastığımda Ses Çıkarmasın

Apple’ ın MAC ürünlerini kullananlar için işlerine yarayacak, muhtemelen herkes tarafından bilinen ya da hiç bilinmeyen bir ipucuna değinmek istedim. İçeriklerimizin bugünkü konusu; “F11, F12 ve F10 tuşlarına basıldığında çıkan sesin devre dışı bırakılması

MacBook’ da F11 ve F12 tuşlarına basıldığında ses seviyesinde azaltma ve artırma yapılabilmesinin yanı sıra F10 tuşuna basıldığında da ses açılıp, kapatılabilmekte. Buraya kadar her şey olması gerektiği gibi. Ancak bu tuşlara dokunduğumda çıkan sesten rahatsızlık duymaktayım. Mutlaka bu sesi devre dışı bırakabilmenin bir yolu vardır. Kısacası bu sorunu nasıl çözebilirim, bu sesi nasıl kapatabilirim?” sorusuyla karşılaştım. Gelin beraber bu soruya yanıt bulmaya çalışalım…

Ses açma ve kapama tuşalarına basıldığında gelen “blip blip” sesi çoğu zaman sorun olmasa da, bazı zamanlarda (film izlerken ya da sunum esnasında) sorun teşkil edebilmektedir. Peki, bu sorunun üstesinden nasıl gelinebilir? macOS’ da ses düğmelerinin sesini devre dışı bırakabilmek için aşağıda yer alan adımları izlemeniz ve beraberinde uygulamanız yeterli olacaktır. 

macOS’ de Ses Düğmelerinin Sesi Nasıl Devre Dışı Bırakılabilir?

  1. Öncelikli olarak menü çubuğu üzerinde yer alan  simgesine tıklayın
  2. Açılan menüden Sistem Tercihleri seçimine tıklayın
  3. Açılan pencereden Ses seçimine tıklayın
  4. Gelen pencerede Ses Efektleri sekmesinde yer alan Ses yüksekliği değiştirildiğinde geri bildirim çal seçili olan maddenin işaretini kaldırın
ses-dugmelerinin-sesi-1

Yapılan tüm bu işlemlerin ardından sessiz olunması gerektiğinde, MacBook bilgisayarınızın Ses kısma düğmesine dokunduğunuzda artık rahatsızlık vermeyecektir.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “MacBook’ da Ses Düğmelerine Bastığımda Ses Çıkarmasın” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

MAC’ te Sistem Tercihlerine Ulaşmanın Hızlı Yolu” haberini okumak için buraya tıklayın

MAC’ te Caps Lock Tuşu Geç Tepki Veriyor Sorunu ve Çözümü” haberini okumak için buraya tıklayın

MAC’ te Mikrofonu Kapatma” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

https://www.puttygen.net/

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.