WhatsApp’ ta Gönderilen Mesajlar Artık Silinebiliyor!

WhatsApp’ ta Gönderilen Mesajlar Artık Silinebiliyor!

Herkes tarafından tercih edilen ve kullanıcılar arasında kesintisiz mesajlaşma ağı kuran Whatsapp’ a gelen yeni işlev sayesinde artık yanlışlıkla göndermiş olduğunuz bir mesajı karşı taraftan rahatlıkla silebileceksiniz. Nasıl mı?

Dünya çapında iPhone, Android ve Windows Phone kullanıcılarına sunulmakta olan bu yeni işlev kişilere yada gruplara gönderilen mesajların silinmesine olanak sağlıyor. WhatsApp uygulaması kullananlar artık bilerek yada bilmeyerek göndermiş oldukları mesajları yedi dakika içerisinde silebilecekler. Bu mesajlar yalnızca gönderen kişi değil gönderilen kişinin telefonundan da silinebilecek.

WhatsApp’ ta mesaj silme işlemi nasıl yapılmakta?

  1. Öncelikli olarak silmek istediğiniz mesajın bulunduğu sohbeti açın
  2. Ardından menü bilgisi görünene kadar mesaja dokunun ve basılı tutun. Menüyü kaydırın ve Sil seçeceğine dokunun
  3. Çöp simgesine ve ardından Herkesten Sil seçeceğine dokunun

whatsapp-gonderilen-mesaj-nasil-silinir-01

İşlevi kullanırken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç nokta var.

  • İşlevi kullanabilmeniz için hem sizin, hem de karşı tarafın WhatsApp’ ın son sürümünü kullanması gerekmekte. Eğer karşı taraf son sürümü kullanmıyorsa gönderilen mesajı silemeyeceksiniz
  • Malum çoğu kullanıcının elinden düşürmediği akıllı telefonlar düşünüldüğünde yedi dakikanın mesajınızın görülmesi için uzun bir süre olduğunu da unutmamakta fayda var
  • Ayrıca gönderilen herhangi bir mesajı sadece kendi telefonunuzdan silmek istediğinizde ise aynı şekilde yukarıdaki adımları takip ederek, Herkesten Sil seçeneği yerine Benden Sil seçeneğine dokunmanız yeterli olacaktır.

Yanlış bir kişiye mesaj gönderdiyseniz veya gönderilen mesaj hata içeriyorsa mesajı silebilmek için yedi dakika süreniz bulunmaktadır. Bu süre aşıldığında silmek mümkün değildir. Gönderilen mesaj silindiğinde ise sohbet ortamında “Bu mesaj silindi” olarak görünmektedir.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.